Люди часто задаються питанням — в чому відмінності зимової гуми від літньої, окрім Шипа, що є на зимових шинах, і протектора. Тому в статті буде коротко висвітлено питання відмінності зимових шин від літніх. А також будуть згадані деякі рекомендації по продовженню терміну служби зимових шин, також порушено питання про зберігання зимової гуми.
Чим відрізняються зимові шини від літніх
Однією з важливих відмінностей літньої гуми від зимової є структура гумової суміші. Виробники не квапляться оповістити технологію виробництва шин, а також їх склад, але відомо, що до складу кожної покришки входить кремнієва кислота, каучук, промислова сажа.
Літня гума на розжареному сонцем асфальті не так інтенсивно зношується. А ось якщо температура опуститися нижче + 7, то водій може відчути, що гума стає дубовою. Для зимових шин — 25 не проблема, а ось при плюсовій температурі вони почнуть плавитися.
Літня гума має вищий індекс опірності і швидкості до великих навантажень тертя. Її склад такий, що вона витримує високий температурний режим. Зимова гума є набагато м’якше літньою. Зимова гума виглядає масивніше літньою, оскільки, у неї високий протектор і Шип.
Деякі рекомендації по продовженню терміну служби
Аби зимові покришки служили як можна довше, необхідно постійно спостерігати за рівнем тиску в шинах, а також чистити гуму від сторонніх предметів і бензину, дизельного палива і масла. Крім всього цього необхідно відразу ж ліквідовувати будь-який наявний поріз зимової шини.
Для тривалої служби зимової гуми потрібно кожні вісім тисяч кілометрів пробігу переставляти шини із задніх на передні колеса машини, оскільки вони здібні до нерівномірного зношування на різних осях. Якщо ви переставляєте колеса, то перевірка тиску в шинах обов’язкова!
Як зберігати зимові шини
На довгий термін служби шин впливає грамотне їх зберігання, правильна експлуатація. Зимові шини слід тримати в сухому приміщенні, яке часто провітрюється, при температурі нижче + 25 С. Недопустімо зберігання зимових покришок на вулиці, тому що можуть з’явитися мікротріщини, розшарування гуми із-за дії негативних зовнішніх чинників.
Шини не можна ставити один на одного, а також необхідно зберігати лише в положенні вертикально. Шини потрібно вимити і посушити, перш ніж відправити їх на зберігання. Якщо ви хочете, аби шини не деформувалися при зберіганні, то їх потрібно повертати, міняти зону опори (повертати шини три кожного місяця).