На сьогоднішній день ринок автомобільної гуми пропонує автоаматорам універсальний продукт — всі сезонні шини. Ця гума, як стверджують виробники, може експлуатуватися у будь-який час роки і є альтернативою комплекту літніх і зимових шин. Але чи хороша дійсно все сезонна гума?
Як, напевно, будь-який універсальний виріб «всесезонка» програє влітку своїми властивостями — літнім шинам, а взимку — зимовим. Склад каучуку літніх і зимових шин принципово відрізняється: влітку під час жари він повинен забезпечувати відносну жорсткість покришки, а взимку, навпаки, — створювати м’якість і еластичність, а значить, хороше зчеплення з обмерзлим дорожнім покриттям. Все сезонна гума в цьому плані програє по всіх фронтах:
Взимку при температурі ледве нижче -5 ‘З вона вже стає дубовою, а, означає, втрачає необхідне зчеплення з дорогою;
Влітку в жарку погоду такі шини, навпаки, добре розм’якшуються, збільшуючи тертя з поверхнею, і, як наслідок, знос протектора збільшується в рази.
Свідоцтво низькій ефективності все сезонної гуми — багаточисельні випробування, проведені різними автомобільними експертами. За багаточисельними даними зимові шини перевершують всі сезонні на 30-90 %, враховуючи умови і гальмування, і розгону. А це означає, вони не в змозі забезпечувати надійний рівень безпеки в умовах російської зими.
Гідність у все сезонних шин лише одне — економія при покупці грошових коштів, оскільки інакше доводитися витрачатися і на літній і на зимовий комплект. Наприклад, все сезонна гума Dunlop коштує від 3 до 7 тис. крб., Hankook — 2-6 тис. крб., Pirelli — 1,5-5,5 тис. крб., Kumho — 2,5-4 тис. крб.
Підбираючи гуму слід в першу чергу пам’ятати про свою безпеку. Лише шини підібрані по сезону зможуть забезпечити його надійний рівень. Мабуть, тут слід пригадати просте російське прислів’я: «Скупою платить двічі».